
Creatieve workhops in Enschede
Hier vind je de leukste creatieve workshops in Enschede voor een vriendinnenuitje, vrijgezellenfeest of kinderfeestje.
Creatieve uitjes
Zin in een gezellig en creatief uitje? Genoeg keuze! Hieronder vind je een greep uit de leukste creatieve workhops in Enschede.
Glas in lood workshops
Zin om een nieuw ambacht te leren? Dompel je eens onder in de wondere wereld van glas in lood. Leer glassnijden, in lood zetten en solderen en maak je eigen raamhanger. Bij Skier Glas maak je bijvoorbeeld een compleet raam in A4 formaat bij Spinnerij Oosterveld. Voor een unieke raamhanger of glasfusing werkstuk kun je bij Bella Verra aan de slag.

Goud- en zilversmeden workshops
Een persoonlijk en uniek sieraad maak je tijdens een workshop edelsmeden. Bij UNI10 maak je tijdens een workshops van drie uur je eigen zilveren ring, broche of hanger. Bij Goudsmid Galerie Nouverture kun je ook aan de slag met goud- of zilversmeden. Ga voor een weekendworkshop edelsmeden, een ring maken of werken volgens de Delfste gietmethode naar Neksters.
Creatieve workshops voor woonaccessoires
Zin om aan de slag te gaan voor je huis? Er zijn hele leuke creatieve workshops voor woonaccessoires in Enschede. Wat dacht je van een kaarsen-dip workshop bij Kaarsj.Es? Hier creëer je prachtige dinerkaarsen in de gaafste kleuren. Op zoek naar iets leuks voor aan de muur (of op de grond)? Bij Creaties By Flo volg je een tuftworkshop en maak je je eigen wand- of vloerkleed.
Keramiek workshops
Keramieken is hot! Ben je ook benieuwd hoe het is om achter een draaischijf te zitten? Bij Keramiek Atelier Anne Huizing kun je een workshop draaien volgen. Boetseren en glazuren leer je tijdens de workshops van Ilse Scholten bij Keramiek Atelier Antoinette.

Spirituele workshops
Ben je nieuwsgierig naar de magische wereld van astrologie en edelstenen? Leer er meer over tijdens een workshop bij MaanZon Astrologie. Bij De Blauwe Maan zijn ook regelmatig spirituele workshops te volgen.

Mode workshops
Hou je van fashion en lijkt het je leuk om zelf iets te maken? Bij Redikly kun je leren om van vintage of zelf meegebrachte textiel een big shopper of gilet te maken. Ook voor naailessen kun je er terecht. Bij Schuring in De Melkhal kun je verschillende workshops volgen, van basis naailessen tot quilten en patroontekenen. Ook voor kids is er een workshop naaien. Je kunt t/m april ook nog bij De Blije Naald terecht voor workshops waarbij je een tas of shopper gaat maken van koeienhuid en leer.
Schilderworkshops
Ga lekker los met verf tijdens een schilderworkshop. Bij Anita Reijnders Art kun je verschillende creatieve workshops volgen waarbij je schildert of tekent op doek, hout of een vaas. Tijdens een een of tweedaagse workshop bij Atelier Janine Bosch ga je aan het werk met verf, potlood, houtskool, wasco en/of krijt. Bij SiersArt schilder je in een dag een portret helemaal in de herkenbare stijl van de werken van Marieke Siers. Het arrangement Kunst & Foods bij de Twentsche Foodhal combineert een proeverij met schilderen onder begeleiding van een kunstenaar.


Nadja is geboren en getogen in Enschede en schrijft graag over hippe hotspots en andere leuke adresjes in haar mooie stad. Naast content marketeer bij Enschede Promotie, is ze ook fotograaf, interieur- en lifestyle blogger en mama van twee.