Shop
Routes
Blog
Nederlands
Sluiten
In de schaduw van Rembrandt 29 januari
Kunst en cultuur

IN DE SCHADUW VAN REMBRANDT

Het verhaal van de tweede vrouw van Rembrandt.

Rembrandt van Rijn staat bekend als de meester van het licht. Dat er voor zijn tweede vrouw, Geertje Dircz, oo...

Lees verder
20:30
15.00

Rembrandt van Rijn staat bekend als de meester van het licht. Dat er voor zijn tweede vrouw, Geertje Dircz, ook nadrukkelijk een schaduwkant was, toont Julika Marijn in de voorstelling "In de schaduw van Rembrandt".

Geertje Dircx was jarenlang de minnares van Rembrandt. Ze voedde zijn zoon Titus op. Ze zag zijn meesterwerken ontstaan, waaronder De Nachtwacht, en stond ook model voor de grote schilder. Tot een huwelijk kwam het niet. Geertje werd bruut opzijgeschoven.

Julika Marijn laat de vrouw aan het woord die de schaduwkant van Rembrandt aan den lijve ondervond. In een eigentijdse voorstelling over de keerzijde van genialiteit en roem, de kracht om het licht te blijven zoeken, loyaliteit en de bittere grenzen daarvan.

Krachtige vrouwen die hun eigen weg en stem zoeken, zijn een terugkerend thema in het theaterwerk van Julika. Eerder maakte ze succesvolle solovoorstellingen over de joodse Etty Hillesum, prinses Diana en Helene Kröller-Müller.

Wanneer

zo 29 jan. 2023 t/m zo 29 jan. 2023 29 januari vanaf 20:30

Prijzen
Entree€ 15.00
Locatie

De Kleine Willem

Langestraat 45

7511 HB Enschede

+31 53 4858585

Website evenement

[email protected]

Bestel kaarten

Route plannen

Locatiegegevens

1 De Kleine Willem
Langestraat 45
7511 HB Enschede

Dichtsbijzijnde parkeermogelijkheden