Bij Studio Complex aan de Cromhofsbleekweg is het een bonte verzameling van creatief talent. Eén van de gebruikers van de loods is Jelle de Graaf. Hij maakt opvallende objecten voor festivals en evenementen van restmateriaal. Schroot waar andere mensen niks meer in zien, maar waar hij de tofste wezens van maakt.

Jelle de Graaf
Kunst van schroot
Voordat Jelle zijn studie begon aan de AKI in Enschede maakte hij al klein werk, gewoon vanuit zijn eigen creatieve brein. Steeds meer mensen zagen zijn werk en uiteindelijk kwam de vraag of hij een object van twee meter groot wilde maken voor een festival. Dit was de start van een nieuwe fase waarin de objecten steeds groter werden. Tegenwoordig zijn ze op festivals in binnen- en buitenland te vinden.
Toffe dingen maken is altijd de insteek.

Defqon.1 en GOGBOT
Toffe sfeermakers
Waar het ooit begon met klein werk, maakt de hoge loods het mogelijk om enorme objecten te maken. Twee, vier of zelfs zes meter hoge kunstwerken komen regelmatig voor. Ze zorgen voor toffe sfeermakers op festivals als Defqon.1, waar Jelle al zo’n tien jaar mee samenwerkt. Zo is de beroemde robot Metropolis gemaakt voor Defqon.1. Ze maakte een tussenstop op het Stationsplein voor GOGBOT, waar ze langere tijd heeft gestaan. Nu staat ze geduldig op het terrein van Studio Complex te wachten tot ze haar rentree kan maken op Defqon.1 2025.
Volwassenen voelen zich weer even kind

Rondleidingen voor kids
Lust voor het oog
Mensen zijn meer dan welkom om te komen kijken bij Studio Complex. Het is een lust voor het oog, de creativiteit spat van de werkplaatsen af. Eigenlijk waan je je rondom de loods al op een festivalterrein. Kinderen vinden het fantastisch om te ontdekken welke wezens er allemaal te vinden zijn. Overal zijn bijzondere doorkijkjes en kleine verrassingen. Het is zelfs mogelijk voor scholen om een rondleiding te krijgen. Hiervoor kunnen zij contact opnemen met Jelle.